Mennyi az összes háromjegyű szám összege?


Vagyis hogyan kell kiszámolni? Nem értem ahogy leírtuk.


d=1

a1=100

an=999


an=a1+(n-1)*d

999=100+(n-1)*1 /-100

899=(n-1)*1 /:1

899=n-1 /+1

900=n

idáig oké, de aztán leírtuk még ezt:

(100+999)*450=

Szóval azt nem értem hogy ez így hogy jött ki, miért van ott a 450 meg miért adtuk hozzá a 999-et.


Légyszi kíméljetek a “miért nem kérdezted meg a matektanárodtól?”-al, inkább segítsetek. Köszi.



2020. febr. 19. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
2020. febr. 19. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeadod az 1. meg az utolsó, a 2. meg az utolsó előttit és így tovább mindig ugyanazt az eredményt kapod.

100+999=1099

101+998=1099

stb.

Összesen 450 ilyen számpár van(számok fele, 900/2), tehát 450-szer kell összeadni az 1099-t.


Vagy használod a számtani sorozat összegképletét, ami ugyanezen elven alapul:

Sn=(a1+an)*n/2

2020. febr. 19. 18:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Számtani sorozat első n tagjának összege:

sn=(a1+an)/2* n=(100+999)/2*900=1099*900/2=1099*450=494550

2020. febr. 19. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Kihagytatok egy lépést, ami kimaradt:

(100+999)*900/2=

2020. febr. 20. 17:58