Egy 1200kg-os személygépkocsi 18m/s-os lendülettel összeütközik egy 4800kg-os teherautóval. A teherautó sebessége 12 m/s. Mekkora lesz az ütközés utáni közös sebességük?2020. febr. 11. 17:54
1/2 anonim válasza:
A lendületmegmaradás törvényét kell alkalmazni.
I1 = m1 * v1 = 1200 kg * 18 m/s = 21 600 kgm/s
I2 = m2 * v2 = 4800 kg * 12 m/s = 57 600 kgm/s
Összes lendület az ütközés előtt: 79 200 kgm/s
Ennyi lesz az ütközés után is.
I = m * v, tehát v = I / m = 79 200 kgm/s / 6000 kg = 13,2 m/s
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. febr. 11. 19:14