What_tt kérdése:

Valaki tud segíteni az alábbi fizika feladatban?

Egy 1200kg-os személygépkocsi 18m/s-os lendülettel összeütközik egy 4800kg-os teherautóval. A teherautó sebessége 12 m/s. Mekkora lesz az ütközés utáni közös sebességük?

2020. febr. 11. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:

A lendületmegmaradás törvényét kell alkalmazni.

I1 = m1 * v1 = 1200 kg * 18 m/s = 21 600 kgm/s

I2 = m2 * v2 = 4800 kg * 12 m/s = 57 600 kgm/s

Összes lendület az ütközés előtt: 79 200 kgm/s

Ennyi lesz az ütközés után is.

I = m * v, tehát v = I / m = 79 200 kgm/s / 6000 kg = 13,2 m/s

2020. febr. 11. 18:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2020. febr. 11. 19:14