Segítene valaki ebben a pár fizika feladatban?


4. Mekkora az áramforras feszültsége, ha a rákapcsolt 120 ohm ellenállású fogyasztón 0,5 A errőségű áram halad át?


5. 10kohm ellenállasú fogyasztón 30mA-es áram halad át. Mekkora a kivezetésein mérhető feszültség?


6. Mekkora a 180 ohm ellenállású fogyasztón átfolyó áram erőssége, ha 90 V feszültségű áramforrásra kapcsoljuk?


7.Hálózati áramforrásra 200ohm -os fogyasztót kapcsolunk. Mekkora a rajta átfolyó áram erőssége?


11. Egy vörösréz vezetek ellenállása 8 Ohm. A keresztmetszete 1,5 négyzet milliméter. Kérdés, hogy milyen hosszú ez a vezeték?



Nagyon köszönök minden jó választ óriási segítség!!!


2020. jan. 4. 16:09
 1/1 anonim ***** válasza:

4. R = U / I, tehát U = R * I

5. Mint a 4. feladat. A kiloohmot át kell váltani ohmra, a milliampert amperre.

6. R = U / I, tehát I = U / R.

7. Mint a 6. A háózati feszültség 230 V.

11. R = ρ * l / A, ahol ρ a fajlagos elektromos ellenállás, l a vezeték hossza méterben, A a vezeték keresztmetszete négyzetmilliméterben.

A képletet átrendezve azt kapod, hogy l = R * A / ρ. A fajlagos ellenállást keresd ki valahonnan!

2020. jan. 4. 16:41