#Matek_Iskola
2020. febr. 10. 16:08
1/3 anonim válasza:
Két egyenletet lehet felírni a feladat alapján:
1) L = 4 * F
2) L = F + 96
Ebből adódik, hogy:
4F = F + 96
3F = 96
F = 32
2/3 anonim válasza:
A fiúk száma x lányok száma 4x a lányok 96-tal többen vannak mint a lányok. Tehát 96=3x x=96/3=32. A lányok száma 4*32 azaz 128. Az iskolában 30 fiú és 128 lány van.
3/3 anonim válasza:
De valaki gyorsabban leírta, miközben én írtam :(. Azért remélem tudtam segíteni.