Joniszation kérdése:

Egy iskolaban 4-szer tobb lany van mint fiu A lanyok szama ugyanakkor 96 tal tobb, mint a fiuke Hany lany es fiu van kulon kulon az iskolaban?


#Matek_Iskola
2020. febr. 10. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Két egyenletet lehet felírni a feladat alapján:

1) L = 4 * F

2) L = F + 96

Ebből adódik, hogy:

4F = F + 96

3F = 96

F = 32

2020. febr. 10. 16:10
 2/3 anonim ***** válasza:
A fiúk száma x lányok száma 4x a lányok 96-tal többen vannak mint a lányok. Tehát 96=3x x=96/3=32. A lányok száma 4*32 azaz 128. Az iskolában 30 fiú és 128 lány van.
2020. febr. 10. 16:13
 3/3 anonim ***** válasza:
De valaki gyorsabban leírta, miközben én írtam :(. Azért remélem tudtam segíteni.
2020. febr. 10. 16:14