Exponencialis egyenleteknel az a lenyeg hogy azonossag formara hozzuk nem?

2020. febr. 8. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Több fajta exponenciális egyenlet létezik, például:


- olyan alakra hozható, hogy az egyenlet két oldalán egy-egy azonos alapú exponenciális kifejezés található (Ez esetben monotonitásra hivatkozva az alapok elhagyhatók.)


- kiemeléssel az előző esetre visszavezethető


- másodfokúra visszavezethető

2020. febr. 8. 15:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Átnézem!
2020. febr. 8. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Azonosság forma nem létezik. Ez az elnevezés nem ismert a matematikában.


2. Amit tarcsay mond, 3típusként, az mindhárom egykutya. azaz A^(f(x)) = A^(g(x)) tehát a monotonitás miatt f(x)=g(x). Ez az egy típus van középiskolában. Tehát tarcsaynak is mégegyszer: amiket fölhoztál azok nem külön típusok, hanem egy típus mind. Érettségire is csak ez az egy típus van. Hogy f(x)=g(x) milyen egyenletre vezet az meg más kérdés, de az exponenciális egyenleteket eszerint nem szokás megkülönböztetni.

2020. febr. 9. 17:03