2020. febr. 2. 18:58
1/5 anonim válasza:
A szomszédos szögek összege egyenesszög, aminek nagysága 180 fok.
Két háromszögre alkalmazz koszinusztételt!
2/5 A kérdező kommentje:
Tehát, jelenleg, c/5,8=Sin65(fok)51(szögperc)/sin48(fok)18(szögperc)
erre azt kaptam, miután 5,8-al szoroztam a jobboldalt, hogy :7,0882
de mivel ez befogó, és a a befogó> átfogók
ezért nemtudom, hogy mit ronthattam el
2020. febr. 2. 19:14
3/5 anonim válasza:
Az egyik átlóra a koszinusztétel:
e^2=5,8^2+7,4^2-2*5,4*cos(48fok18perc)
Ha jól számoltam, akkor az e átló körülbelül 11,02.
Az f átlót hasonlóan számolhatod, csak a kiegészítő szöggel.