Egy paralelogramma két oldala 5,8 cm és 7,4 cm, az általuk közbezárt szög 48°18’. Mekkora a két átló?

2020. febr. 2. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A szomszédos szögek összege egyenesszög, aminek nagysága 180 fok.


Két háromszögre alkalmazz koszinusztételt!


[link]

2020. febr. 2. 19:06
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát, jelenleg, c/5,8=Sin65(fok)51(szögperc)/sin48(fok)18(szögperc)

erre azt kaptam, miután 5,8-al szoroztam a jobboldalt, hogy :7,0882

de mivel ez befogó, és a a befogó> átfogók

ezért nemtudom, hogy mit ronthattam el

2020. febr. 2. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyik átlóra a koszinusztétel:


e^2=5,8^2+7,4^2-2*5,4*cos(48fok18perc)


Ha jól számoltam, akkor az e átló körülbelül 11,02.


Az f átlót hasonlóan számolhatod, csak a kiegészítő szöggel.

2020. febr. 2. 19:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Elszámoltam!

e=5,6

f=12,0

2020. febr. 2. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:
2020. febr. 3. 10:07