2018. febr. 20. 15:40
1/1 anonim válasza:
Legyen az adott oldal a, az átló e, a kettejük által bezárt szög φ. A másik oldalt (b) koszinusz tétellel tudod kiszámítani.
b² = a² + e² - 2ae*cosφ
b² = 625 + 900 - 2*25*30*0,921
b² = 625 + 900 - 1381,5
b² = 143,5
b = 12 (közben volt némi pontatlanság)
Számoljuk ki a paralelogramma nagyobbik szögét (β) ugyancsak a koszinusz tétel segítségével!
30² = 12² + 25² - 2*12*25*cosβ
900 = 144 + 625 - 600*cosβ
131 = - 600*cosβ
cosβ = -0,218
β = 102,6 fok
A paralelogramma kisebbik szöge, α = 180 fok - 102,6 fok = 77,4 fok
A másik átlót (f) koszinusz tétellel tudjuk kiszámítani.
f² = 12² + 25² - 2*12*25*cosα
Itt átadom neked.