Hogyan lehet a q-t és az a1-t kiszámolni ennél a mértani sorozatnál? (többi lent)


a5=1/8

a11=8

q=?

a1=?

a16=?

S10=?



2020. jan. 18. 18:17
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

q^6 = a_11/a_5

a_1 = a_5/q^4

S10 v= a_1*(q^10 - 1)/(q - 1)

2020. jan. 18. 18:28
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


1/8=a1*q^4

8=a1*q^10


A második egyenletet elosztod az elsővel.

64=q^6

Innen q1=2, q2=-2.

Ezután behelyettesíted a képletekbe.

2020. jan. 18. 18:30