Számtani sorozatnál ezt, hogy kell kiszámolni?

Határozzuk meg a 100 és 300 közötti, hattal osztva 2 maradékot adó számok összegét!
2016. okt. 3. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

A legkisebb ilyen a 104, a legnagyobb a 296, már csak az a kérdés, hogy hány van belőlük; a számok között a különbség 6, tehát ezek számtani sorozatot alkotnak:


a(n)=a(1)+(n-1)*d


296=104+(n-1)*6 -> n=33


Innen az összeg kiszámítása már remélem, menni fog.

2016. okt. 3. 19:15
 2/4 A kérdező kommentje:

az megy csak eddig nem jutok el....:O

arra ,hogy az első és utolsó melyik arra ,hogy jöttél rá, na meg ,hogy mennyi a differenciája?

2016. okt. 3. 19:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, nem nehéz, mivel a 100 6-os maradéka 4. Arra sem nehéz rájönni, hogy a következő 6-os maradékú számot úgy kapjuk meg, hogy hozzáadunk 6-ot. És így tovább. A 300 osztható 6-tal, így 4-et le kell vonni, hogy 2-es maradékú számot kapjunk.
2016. okt. 3. 19:38
 4/4 A kérdező kommentje:
és tényleg...köszi :)
2016. okt. 4. 20:24