Hogyan kell kiszámolni a félévi átlagomat?

Odáig tudom hogy az összes jegyemet kell eladni, de a tantárgyak számával kell elosztani vagy pedig a jegyek számával amit összeadtam?

2020. jan. 17. 17:41
 1/10 A kérdező kommentje:
*összeadni, bocsánat :)
2020. jan. 17. 17:44
 2/10 anonim ***** válasza:
30%
A jegyek száma és a tantárgyak száma általában azonos, de ha teljesen biztosra akarsz menni, akkor a jegyek számával ossz!
2020. jan. 17. 17:45
 3/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam a jegyek számával a logikusabb, mert elosztottam a tantárgyak számával és ott 2 egész valamennyi jött ki, aztán megcsináltam ugyanezt a jegyek számával és ott már 4,03, és azért annyira nincsenek rossz jegyeim. Egyébként köszönöm szépen! :)
2020. jan. 17. 17:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na várj, itt valami nem OK. Minden tartárgyra kapsz egy jegyet. Tehát ugyanannyi tantárgyak van, mint jegyed. A kettőnek egyeznie kell!
2020. jan. 17. 18:01
 5/10 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem hogy minden tantárgyból minden jegyet. Tehát magyarból van mondjuk 6 5-öm, akkor azt így összeadom, és így tovább a többit. Szerintem te úgy érted hogy a félévi jegyek igaz?
2020. jan. 17. 18:11
 6/10 anonim ***** válasza:

Külön-külön tantárgyanként is csinálhatod,meg még minden tantárgyat is vehetsz egybe; vagy a tantárgyankénti átlagokat is még külön átlagolhatod.


Összeadod az összes jegyedet (az értékeit, a számot magát); és utána elosztod annyival, amennyi darab jegyet összeadtál

2020. jan. 17. 18:17
 7/10 anonim ***** válasza:
*Ja és ha valami 10,6666666 jön ki, számold újra, mert akkor valamit elrontottál :) Én ekkor újra számoltam, és 3,6666666 jött ki újraátszámoláskor. :):):)
2020. jan. 17. 18:17
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5; a félévi biziben lévő jegyeket kell összeadni, és osztani a tárgyak számával.
2020. jan. 17. 18:19
 9/10 anonim ***** válasza:

#6: ez így nem igazán fedi a valóságot.

Teszem azt magyarból van 6 ötöse. Matekból mondjuk 4 hármasa, fizikából meg két négyese, és egy egyese. Most csak ennyi, a könnyebb számolás érdekében.

Akkor a féléviben: magyar 5, matek 3, fizika 3.

Ennek az átlaga 3,66. Ez a valós.

Ha jegyenként csinálja: (30+12+9)/13=51/13=3,92


De ennél jóval nagyobb eltérés is lehet.

2020. jan. 17. 18:26
 10/10 A kérdező kommentje:
Akárhogy számolom 4 egész valamennyi jön ki. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jan. 17. 18:35