Valaki le tudná vezetni nekem ezt a fizika feladatot?


Egyedül és anyummal is megpróbálkoztunk vele, de nem jártunk sikerrel sajnos, ezért tényleg nagyon hálás lennék annak, aki részletesen le tudná vezetni a feladatot, mert szeretnék rájönni arra, mit nem vettem/vettünk figyelembe a feladat megoldása során.

Link a feladathoz: [link]


Előre is köszönöm a válaszokat!

16/L



2020. jan. 11. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

helyiség térfogata: V=8*6*3 = 144m3

helyiségben található levegő tömege: m=144m3*1,29 kg/m3=185,76 kg

Ennek a levegőtömegnek a felmelegítéséhez kell: clevegő*m*delta T = 997 J/kgK * 185,76 kg * 6°C= 1 111 216,32 J = 1,111216 Mj

c víz = 4,2 kJ/kgK

1 111 216,32 J = 4,19 kJ/kgK * m * 50 °C >> m= 1 111,26 / (4,19*50*0,3) = 17,68 kg gőz


Ha avn megoldásod hozzá akkor ellenőrizzétek le, mert én már megittam 5 sört. De szerintem jó.

2020. jan. 11. 22:17
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2020. jan. 11. 22:23
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1 111 216,32 J = 4,19 kJ/kgK * m * 50 °C >> m= 1 111,26 kJ / (4,19*50*0,3) = 17,68 kg gőz


ebben a sorban a >> után az 1111,26 nál lemaradt a mértékegység, ott kJ van. A 0,3 meg a hatásfok (30%). az 50°C . a 4,19 meg kJ/kgK

2020. jan. 11. 22:29