Egy test sebessége 8m/s-ról, 3 m/s-ra csökkent, hány százalékkal csökkent az energiája?2019. dec. 10. 18:22
1/3 anonim válasza:
Gondolom, a mozgási energia a kérdés. Hogy ne legyen nagyon bonyolult, számoljuk ki a mozgási energiát mindkét esetben!
E1 = 1/2 * m * v² = 1/2 * m * 64 = 32 * m joule
E2 = 1/2 * m * v² = 1/2 * m * 9 = 4,5 m joule
Ennyi százalék lett (4,5 * m joule) / (32 * m joule) * 100 = 4,5 / 32 * 100
A csökkenés marad neked.
2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a számítást én is ismerem, de az a helyzet, hogy nincs megadva a tömeg.
2019. dec. 10. 18:44
3/3 anonim válasza:
Ha elolvastad volna a választ, akkor láthatnád hogy a tömeg kiesik... Legközelebb olvasd el alaposabban a leírtakat, mielőtt butaságot írsz!