2020. jan. 10. 08:24
1/6 anonim válasza:
Ha pl a töréspont (a;b) és a meredekség m, akkor
f(x)=-m*abs(x-a)+b
4/6 anonim válasza:
Nincs odaírva, hogy írd fel az egyenletét.
És ez nem is abszolútérték függvény, csak két egyenes összehegesztve.
Azt kérdezi, hogy hol nem differenciálható. Ott, ahol törik a függvény. Jobb és bal derivált a két egyenes meredeksége, ami leolvasható az ábráról.
6/6 anonim válasza:
A függvény hozzárendelési szabályát
f(x)=a*abs(x-1)+b*x+c
alakban érdemes keresni, hiszen 1-nél töréspont van.
Ha x>=1, akkor
a*x-a+b*x+c = 4-2x (az ábra alapján)
(a+b)*x-a+c=4-2x
Ha x<1, akkor
-a*x+a+b*x+c = 1/2*x+3/2 (az ábra alapján)
(b-a)*x+a+c = 1/2*x+3/2
Ezek alapján a megoldandó egyenletrendszer:
a+b = -2
-a+c = 4
b-a = 1/2
a+c = 3/2
__________
Innen adódnak az együtthatók. ( [link]