Egy fordított |x| függvény egyenletét hogy tudom felírni csak az ábráról?

2020. jan. 10. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha pl a töréspont (a;b) és a meredekség m, akkor

f(x)=-m*abs(x-a)+b

2020. jan. 10. 08:26
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
2020. jan. 10. 09:32
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]


Erre gondoltam konkrétan.

2020. jan. 10. 09:46
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs odaírva, hogy írd fel az egyenletét.

És ez nem is abszolútérték függvény, csak két egyenes összehegesztve.


Azt kérdezi, hogy hol nem differenciálható. Ott, ahol törik a függvény. Jobb és bal derivált a két egyenes meredeksége, ami leolvasható az ábráról.

2020. jan. 10. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezt is feltettem ide:

[link]

2020. jan. 10. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:

A függvény hozzárendelési szabályát

f(x)=a*abs(x-1)+b*x+c

alakban érdemes keresni, hiszen 1-nél töréspont van.


Ha x>=1, akkor

a*x-a+b*x+c = 4-2x (az ábra alapján)

(a+b)*x-a+c=4-2x


Ha x<1, akkor

-a*x+a+b*x+c = 1/2*x+3/2 (az ábra alapján)

(b-a)*x+a+c = 1/2*x+3/2


Ezek alapján a megoldandó egyenletrendszer:

a+b = -2

-a+c = 4

b-a = 1/2

a+c = 3/2

__________


Innen adódnak az együtthatók. ( [link]

2020. jan. 10. 15:24