Hurut Pál kérdése:

Segítene valaki a következő feladatokban?


1. Egy 1kg tömegű testet milyen magasra kell eljuttatni 2mp alatt, hogy a teljesítménye 700watt legyen?


2. Mekkora tömegű az a repülő amelyet induláskor 187500 Newton nagyságú erő 20mp alatt 225 km/h-ás sebességre gyorsított?


2020. jan. 8. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

2:


F=m*a

F:erő

m:tömeg

a:gyorsulás

(a=v/t

v:sebesség

t:idő)


És mindent válts át SI-be!

2020. jan. 8. 14:13
 2/4 anonim ***** válasza:

1:


P=F*s/t

P:teljesítmény

F:erő

s:út

t:idő

(F=m*g

m:tömeg

g:gravitációs állandó - 9,81 m/s^2)


És természetesen itt is mindent SI-ben számolj!

2020. jan. 8. 14:28
 3/4 anonim ***** válasza:

W = P * t = 700 W * 2 s = 1400 J

A helyzeti energiának tehát 1400 J-nak kell lennie.

A helyzeti energia m * g * h, ahol m a tömeg, g a nehézségi gyorsulás, h a magasság.

2020. jan. 8. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

2. F = m * a, tehát m = F / a

a = Δv / Δt, tehát:

m = F * Δt / Δv

A km/h egységet m/s-ra kell váltani, az eredményt kg-ban kapod.

2020. jan. 8. 14:35