1. Egy 1kg tömegű testet milyen magasra kell eljuttatni 2mp alatt, hogy a teljesítménye 700watt legyen?
2. Mekkora tömegű az a repülő amelyet induláskor 187500 Newton nagyságú erő 20mp alatt 225 km/h-ás sebességre gyorsított?
2020. jan. 8. 13:45
1/4 anonim válasza:
2:
F=m*a
F:erő
m:tömeg
a:gyorsulás
(a=v/t
v:sebesség
t:idő)
És mindent válts át SI-be!
2/4 anonim válasza:
1:
P=F*s/t
P:teljesítmény
F:erő
s:út
t:idő
(F=m*g
m:tömeg
g:gravitációs állandó - 9,81 m/s^2)
És természetesen itt is mindent SI-ben számolj!
3/4 anonim válasza:
W = P * t = 700 W * 2 s = 1400 J
A helyzeti energiának tehát 1400 J-nak kell lennie.
A helyzeti energia m * g * h, ahol m a tömeg, g a nehézségi gyorsulás, h a magasság.
4/4 anonim válasza:
2. F = m * a, tehát m = F / a
a = Δv / Δt, tehát:
m = F * Δt / Δv
A km/h egységet m/s-ra kell váltani, az eredményt kg-ban kapod.