Egy léghajó 43,2 km /h sebességgel süllyed. A léghajóról leejtett homokzsák 8s múlva ér földet.
a, Milyen magasan volt a léghajó a homokzsák kiejtésekor ?
b, mekkora sebességgel érkezik a homokzsák a földre?
2020. jan. 7. 21:30
1/2 anonim válasza:
Segítek viszont nem csinálom meg helyetted :))
Kezdősebesség nélküli test esési képlete?
h=g/2*t² ugye
Kezdősebességgel?
h=V*t + g/2*t²
No ilyen magasból dobták ki.
2/2 anonim válasza:
Kezdjük a b-vel!
v1 = 43,2 km/h = 12 m/s
v2 = v1 + Δv?
Δv = a * Δt = 10 m/s² * 8 s = 80 m/s, tehát
v2 = 12 m/s + 80 m/s = 92 m/s (= 331,2 km/h)
.
a)
s = vátl * t
Mivel a gyorsulás egyenletes, vátl = (v1 + v2) / 2, azaz
(12 m/s + 92 m/s) / 2 = 52 m/s
s = 52 m/s * 8 s = 416 m