Van egy feladatom fizikára, ami úgy kifog rajtam?


Egy léghajó 43,2 km /h sebességgel süllyed. A léghajóról leejtett homokzsák 8s múlva ér földet.

a, Milyen magasan volt a léghajó a homokzsák kiejtésekor ?

b, mekkora sebességgel érkezik a homokzsák a földre?


2020. jan. 7. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Segítek viszont nem csinálom meg helyetted :))

Kezdősebesség nélküli test esési képlete?

h=g/2*t² ugye

Kezdősebességgel?

h=V*t + g/2*t²

No ilyen magasból dobták ki.

2020. jan. 7. 22:00
 2/2 anonim ***** válasza:

Kezdjük a b-vel!

v1 = 43,2 km/h = 12 m/s

v2 = v1 + Δv?

Δv = a * Δt = 10 m/s² * 8 s = 80 m/s, tehát

v2 = 12 m/s + 80 m/s = 92 m/s (= 331,2 km/h)

.

a)

s = vátl * t

Mivel a gyorsulás egyenletes, vátl = (v1 + v2) / 2, azaz

(12 m/s + 92 m/s) / 2 = 52 m/s

s = 52 m/s * 8 s = 416 m

2020. jan. 7. 22:02