A nyomtatott oldalak stana 120, es a nyomtatott oldalak szamozasa 3-al kezdodik, ha veleltszeruen kivalasztunk egy nyomtaott oldalt mekkora valoszinuseggel lesz az oldalszamban 2-es szamjegy?


2020. jan. 4. 18:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Összes eset: 118 (3-tól 120-ig 118 oldal van).

Kedvező eset: érdemesebb úgy számolni, hogy a kedvezőtlen eseteket számoljuk össze, és azok számát vonjuk ki az összesből;

Kedvezőtlen eset:

-egyjegyűek: 7

-kétjegyűek: 8*9=72

-háromjegyűek: 1*2*9=18

Összesen: 7+72+18=97

Ezek alapján a kedvező eset: 118-97=21, tehát 21 esetben van benne 2-es.

Valószínűség: 21/118=~0,178=17,8%.

2020. jan. 4. 18:42