Egyetemen visszadobhatja-e az oktató a 3000 szavas esszét azért, mert egyetlen nyomtatott könyvre hivatkozok, a többi forrás pedig online cikkek, tanulmányok, persze megfelelően hivatkozva?
Sajnos nem tudok forráshoz hozzájutni nyomtatott könyvben, de sok elérhető cikk és tanulmány van online a témámhoz.
Mindegyikre megfelelően hivatkoznák, amit használok.
Olyan könyvre, ami bár van, de a kezembe sem volt, mert nem tudok hozzájutni, nem akarok beletenni.
Csak azért, mert egy könyvre hivatkozok, a többi online forrás, megfelelően hivatkozva, visszadobhatja-e az oktató az esszét?
Igen, ha az volt/van megadva, hogy minimum x számú könyvből kell merítened.
Amúgy aki okos simán odaírja a könyvet hiába nem onnan van.
Egy 1000-2000 oldalas könyben nehogy ne legyen már benne az amit Te a neten kikutatsz, és nagyon alap dolog.
Amúgy pedig ha nem megy a nyomtatott könyv, akkor környvtár, vagy ami a legolcsóbb/gyorsabb: e-book.
Köszönöm szépen a választ!
Nincs feltüntetve sehol a lapon, amelyen a választható témakörök, stb. van, hogy kell benne hivatkozni nyomtatott könyvre is.
"Amúgy pedig ha nem megy a nyomtatott könyv, akkor környvtár, vagy ami a legolcsóbb/gyorsabb: e-book."
Az a probléma, hogy az elérhető nyomtatott könyvek olvasótermiek, és ugye a téli szünetben a környező könyvtárak is zárva vannak, vagy rövidített nyitva tartással. E-book is "online" kategória.
Ha rövidített az idő, akkor telefonnal neki esel. :)
Emellett kérlek ne légy ennyire naív! :)
A tanár majd elkéri a könyvet, hogy vidd be, hogy tényleg nyomtatott könyvből vetted-e ki az anyagot?
Szerinted leelenőrizné? Emellett szerinted nem tudnád azt mondani, hogy el is adtad, ahogy végeztél vele?
Tényleg nem életszerű, hogy a tanár az összes diák által meghivatkozott könyvet elkéri és belenéz, többnyire elég odaírni valamit, hogy legalább látszólag ott legyen.
A jelenlegi helyzeted viszont már más tészta, szinte biztos, hogy újraleadás után bele fog nézni, ha könnyen elérhető könyvről van szó.
És ilyenkor azt szoktam csinálni, hogy a könyvtárad weboldalán vagy csak szimplán a neten keresel ezzel kapcsolatos könyveket (lehetőleg idegennyelvűeket is, az talán elveszi a kedvét a kutatástól), majd beírod a google-ba és utána biggyeszted, hogy pdf. A legtöbb könyv elérhető elektronikusan, amiben már látod a kiadót, kiadási dátumot és hasonló finomságokat, ami alapján már meg is van a nyomtatott könyvre való hivatkozás ugyanolyan online cikk formájában. :-)
Ez a tanártól és a feladat céljától függ.
--Van olyan aki megköveteli, hogy csak a Web of Science-en megtalálható referált, lektorált, impact factoros forrásokra lehet hivatkozni, mert valódi szakirodalmi review-t vár esszéként.
--Van olyan aki inkább önálló gondolatokat, kreatív ötleteket vár és bármilyen forrásra lehet hivatkozni, csak arra érzékeny, hogy plágium ne egyen, tehát minden forrás szakszerűen legyen feltüntetve.
--Van olyan akit nem érdekelnek a források, hanem azt akarja, hogy tetszőleges anyagra építve dolgozz ki egy vizsgatétel-szerű anyagot egy adott problémáról, mert az esszét lényegében tanulássegítő eszközként használja és csak a felépített gondolati rendszer érdekli, de az esszét nem tekinti szerzői műnek, így nem vár el forrásmegjelölést.
Egyébként egy egyetemi oktatót nem korlátoz semmi abban, hogy bármilyen szempont alapján szabadon értékeljen bármilyen feladatot, hiszen az az oktatási folyamat része.
5-ös hozzzászóló vagyok
ezekre és ilyen jellegű tanulmányokra nyugodtan hivatkozhatsz :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!