Matek, kor, kor sugar, geometria2019. szept. 9. 18:30
1/2 anonymousreview60 válasza:
A legnagyobb körlap területe 1 egység (1 T). A legkisebb körlap területe 0,1 T, a következőké rendre 0,2, 0,3, 0,4, ..., 1 T, mert így lesz a legbelső körlap és az azt körbevevő bármelyik körgyűrű területe 0,1 T (ti. 0,2 T - 0,1 T = 0,1 T; ... 0,7 T- 0,6 T = 0,1 T).
T = 1*1*pi
T_i = r_i^2*pi = 0,1*i Ebből következik, hogy r_i = négyzetgyök(T_i/pi).
2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2019. szept. 10. 18:20