Vízszintes és függőleges aszimptota egyenlete, le tudná vezetni valaki?


Adott az alábbi feladat: [link]


A feladat része ahol fel kell írni a két aszimptota egyenletét kicsit hirtelen jött. Valaki tudna segíteni benne?



2019. dec. 15. 16:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Alakíts szorzattá!

f(x)=(3(x+1))/((x+1)(x-4)), ha x<>-1

Egyszerűsítés:

f(x)=3/(x-4), ha x<>-1


3/(-1-4)=-3/5 ez nem f(-1), így szakadási hely -1.


A "vízszintes" aszimptota egyenlete y = 0 a "függőleges" aszimptota egyenlete x = 4. (Az 1/x függvény grafikonját az x-tengely mentén 4-gyel toljuk el, majd az y-tengely mentén háromszorosára nyújtjuk.)

2019. dec. 15. 18:56
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2019. dec. 15. 19:03
 3/3 anonim ***** válasza:

A grafikon:

[link]

2019. dec. 15. 19:11