2 napja ezen a feladaton veszekszunk a barátaimmal, érdekelni hogy mi a helyes megoldás

Feladat:

Tegyük fel, hogy 3 érme közül egy hamis, mindkét oldalán fej van, egy érmét véletlenszerűen kiveszunk és feldobjuk


A feldobas után látjuk hogy az eredmény fej lett mi a valószínűsége, hogy az érme hamis?



2019. dec. 11. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Attol fugg mit jelent a hamis erme
2019. dec. 11. 23:03
 2/5 A kérdező kommentje:
A hamis érme azt jelenti hogy mindkét oldalán fej van, nem úgy mint a sima ermeken fej/írás
2019. dec. 11. 23:23
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

P(hamis | fej) = P(fej | hamis) * P (hamis) / P(fej)


Ebbol P(fej | hamis) = 1

P(hamis) = 1/3 = 2/6

P(fej) = 4/6 (=1/3*1 (ha hamis erme) + 1/3*1/2 + 1/3 * 1/2)


Tehat P(hamis | fej) = 2/6 / 4/6 = 1/2


(az esetek feleben, ha fejet latunk, akkor az azert van, mert a hamis ermet dobtuk fel, a masik feleben azert, mert a ket igazi kozul egyet)

2019. dec. 11. 23:34
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Egy kicsit rövidebb megoldással. Három érmének összesen 6 oldala van. 4 fej és 2 írás.


4 fejből 2 hamis érméé, 2 pedig a nem hamis érméké. Tehát az esély 4/2 azaz 50%

2019. dec. 12. 10:17
 5/5 anonim válasza:
17%

Hogy befolyásolja a valószínűségét annak hogy hamis érmét válssztottunk az hogy utána feldobjuk?

Válsz: SEHOGY.

A helyes megoldás az hogy 1/3 esélye van hogy hamis érme van nálunk.

2019. dec. 22. 15:24