#arányosság #Egyeneses arányos
2019. dec. 11. 22:03
1/2 anonim válasza:
A 18=a+b+c egyenletből kiemelsz egy tagot, monduk úgy, hogy a=18-b-c utána behelyettesíted.
Ez után tudsz csinálni még két egyenletet, és meg lesz az egyenletrendszered, ahol behelyettesítésekkel ki tudod számolni
Pl:(5a+4b-3c)/8=(4a+3c-5b)/16 és
(c+2b-8a)/12=(4a+3c-5b)/16
Itt vagy b-re vagy c-re tudod majd alkalmazni megint a kiemelős módszert, és az eredetibe behelyettesítve lesz egy egyváltozós egyenleted. Utána pedig egyszerűen kiszámolod a másik két változó értékét.
Remélem valamennyire sikerült elmagyaráznom😅
2/2 A kérdező kommentje:
Igen érthető. Köszönöm 😁
2019. dec. 12. 07:59