(5a+4b-3c) /8= (4a+3c-5b) /16= (c+2b-8a) /12 egyenesen arányosak és az a+b+c=18. Megkellene határozni az a, b, c értékét. Tudnátok segîteni?


#arányosság #Egyeneses arányos
2019. dec. 11. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

A 18=a+b+c egyenletből kiemelsz egy tagot, monduk úgy, hogy a=18-b-c utána behelyettesíted.

Ez után tudsz csinálni még két egyenletet, és meg lesz az egyenletrendszered, ahol behelyettesítésekkel ki tudod számolni

Pl:(5a+4b-3c)/8=(4a+3c-5b)/16 és

(c+2b-8a)/12=(4a+3c-5b)/16


Itt vagy b-re vagy c-re tudod majd alkalmazni megint a kiemelős módszert, és az eredetibe behelyettesítve lesz egy egyváltozós egyenleted. Utána pedig egyszerűen kiszámolod a másik két változó értékét.


Remélem valamennyire sikerült elmagyaráznom😅

2019. dec. 11. 22:48
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen érthető. Köszönöm 😁
2019. dec. 12. 07:59