Egy mozdony 12m/s sebességel 8 mosdperces periódusidővel halad a körpályán, Mekkora a pálya sugara? Mekkora a mozdon szögsebessége?

Hellppp

2019. dec. 3. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez igazán nem nehéz.

A körpálya hossza:

s = v * t = 12 m/s * 8 s = ?

A kör kerülete = 2 * r * π, tehát r = k / (2π).

ω = 2π / 8 s = ?

2019. dec. 3. 17:53
 2/3 anonim ***** válasza:

Hülye vagyok a fizikához de ez részben matek.

Sebesség 12m/s azt jelenti hogy másodpercenként 12 métert tesz meg. A periódusidő azt jelenti hogy egy teljes kört 8 másodperc alatt tesz meg a vonat. Így a teljes kör 8×12=96 méter. Ez a 96 méter a körpálya kerülete. A kör kerületképlete 2×r×pi=96 amiből r=48/pi méter adódik a sugárra.

A szögsebességnél ha jól emlékszem radiánban kell valamit számolni. Ezt meghagyom egy tőlem okosabbnak.

2019. dec. 3. 17:59
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. dec. 3. 18:09