Hellppp2019. dec. 3. 17:48
1/3 anonim válasza:
Ez igazán nem nehéz.
A körpálya hossza:
s = v * t = 12 m/s * 8 s = ?
A kör kerülete = 2 * r * π, tehát r = k / (2π).
ω = 2π / 8 s = ?
2/3 anonim válasza:
Hülye vagyok a fizikához de ez részben matek.
Sebesség 12m/s azt jelenti hogy másodpercenként 12 métert tesz meg. A periódusidő azt jelenti hogy egy teljes kört 8 másodperc alatt tesz meg a vonat. Így a teljes kör 8×12=96 méter. Ez a 96 méter a körpálya kerülete. A kör kerületképlete 2×r×pi=96 amiből r=48/pi méter adódik a sugárra.
A szögsebességnél ha jól emlékszem radiánban kell valamit számolni. Ezt meghagyom egy tőlem okosabbnak.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2019. dec. 3. 18:09