Mikroökonómia feladatban tudnátok nekem segíteni?


A feladat így néz ki:

(Teljes költség) TC=10000+100Q+5Q^2

(Ár)P=550

(Mennyiség)Q=?

Profit=?



2019. dec. 2. 18:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni a kérdésben, hogy tökéletes versenypiacról van szó
2019. dec. 2. 18:18
 2/7 anonim ***** válasza:

Profitot kell maximalizálni.

Profit = bevétel - kiadás

bevétel = P*Q


profit = 550*Q-(10000+100Q+5Q^2)

másodfokú kifejezés, a maximumot megkeresheted teljes négyzetté alakítással vagy deriválással.

2019. dec. 2. 18:59
 3/7 A kérdező kommentje:

Ifjutitan,

Tehát akkor így kell:

Profit=550*Q-(10000+110Q)

Profit=550*Q-10000-110Q

Profit=550Q-110Q-10000

Profit=440Q-10000


Ha igen, hogy folytassam?

Vagy nem így kell?

2019. dec. 2. 19:10
 4/7 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam, szóval így kell?:

Profit=550*Q-(10000+10Q)

Profit=550*Q-10000-10Q

Profit=550Q-10Q-10000

Profit=540Q-10000

2019. dec. 2. 19:13
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó számolást ne nézzétek, mégis az a hibás, csak már tisztára összevagyok keveredve :D
2019. dec. 2. 19:16
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

profit = 550*Q-(10000+100Q+5Q^2)

Tessék felbontottam neked a zárójelet :P

profit = -5Q^2+450Q-10000


Deriválás:


-10Q+450=0

450=10Q

Q=45


Ha az ár fix 550, akkor ennyit éri meg termelnie a vállalatnak.

2019. dec. 2. 19:23
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!! Nagyon sokat segítettél! :) Ment a like.
2019. dec. 2. 19:53