RoyalRoli kérdése:

Mikroökonómia feladatban tudok segiteni?


Egy termék inverz keresleti görbéjének egyenlete: p = 30 – 0,1*Q

− Mennyi a telítődési mennyiség?

− Mennyi az elméleti rezervációs ár?

− Írja fel a keresleti görbe egyenletét!

− Mennyi lenne a kereslet 10 Ft/db ár esetén?

− Mennyi lenne a termékből származó árbevétel, ha az egységár 20 Ft?

− Milyen ár esetén lenne a kereslet 250 db?



2017. okt. 3. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem tudsz.
2017. okt. 3. 12:09
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nekem is tudnál segíteni!
2017. okt. 3. 14:26
 3/4 anonim ***** válasza:

AK-s vagyok,írj privátban,segítek.

20L

2017. okt. 3. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez kb az első óra anyaga, ha már ez se megy, akkor mi lesz veled később?


− Mennyi a telítődési mennyiség?

Beírod, hogy p=0, ami Q-ra kijön az a válasz.


− Mennyi az elméleti rezervációs ár?

beírod, hogy Q=0, annyi az elméleti rev. ár.


− Írja fel a keresleti görbe egyenletét!


Átrendezed Q=f(p) alakra, ez talán a legnehezebb az összes között, de ez egy sima elsőfokú egyenlet:

p = 30-0,1Q

0,1Q = 30-p

Q = 300-10p


Ennyi volt.


− Mennyi lenne a kereslet 10 Ft/db ár esetén?


Beírod, hogy p=10 és kiszámolod a Q-t.


− Mennyi lenne a termékből származó árbevétel, ha az egységár 20 Ft?


Beírod, hogy p=20, kiszámolod Q-t.

p*Q az árbevétel.


− Milyen ár esetén lenne a kereslet 250 db?


Beírod, hogy Q=250 és kiszámolod p-t.

2017. okt. 3. 15:55