Mebeforeyou kérdése:

Nemrég vettük matekból a kettes számrendszert, viszont nem annyira megy, házit is kaptunk de így nem tudom megoldási. Valaki segítene?


Ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném🥰


3405 nyolcas számrendszer

10111101 kettes számrendszerben

22302 ötös számrendszerben


Szóval ilyeneket veszünk, de egyáltalán nem tudom mit kéne vele kezdenem


2019. dec. 2. 17:06
 1/3 Argloss ***** válasza:
63%

3405

5*8^0 + 0*8^1 + 4*8^2 + 3*8^3


22302

2*5^0 + 0*5^1 + 3*5^2 + 2*5^3 + 2*5^4


10111101

1*2^0 + 0*2^1 + 1*2^2 + 1*2^3 + 1*2^4 + 1*2^5 + 0*2^6 + 1*2^7


Mit vettél észre?

2019. dec. 2. 18:50
 2/3 Argloss ***** válasza:
63%
^-jellel a hatványkitevőt jelöltem. Pl.: 2^3 = 2*2*2 = 8
2019. dec. 2. 18:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, szerintem ez alapján már megfogom tudni oldani a többit is és így még is értem! Nagyon nagyon köszi!
2019. dec. 3. 05:30