Ha esetleg valaki tudna segíteni nagyon megköszönném🥰
3405 nyolcas számrendszer
10111101 kettes számrendszerben
22302 ötös számrendszerben
Szóval ilyeneket veszünk, de egyáltalán nem tudom mit kéne vele kezdenem
2019. dec. 2. 17:06
1/3 Argloss válasza:
3405
5*8^0 + 0*8^1 + 4*8^2 + 3*8^3
22302
2*5^0 + 0*5^1 + 3*5^2 + 2*5^3 + 2*5^4
10111101
1*2^0 + 0*2^1 + 1*2^2 + 1*2^3 + 1*2^4 + 1*2^5 + 0*2^6 + 1*2^7
Mit vettél észre?
2/3 Argloss válasza:
^-jellel a hatványkitevőt jelöltem. Pl.: 2^3 = 2*2*2 = 8
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, szerintem ez alapján már megfogom tudni oldani a többit is és így még is értem! Nagyon nagyon köszi!
2019. dec. 3. 05:30