Negatív kitevőjű hatványokat hogy szorzunk?

ez alatt azt értem hogy pl 7^-5 * 7^-8 az 7^13 lesz? vagy 7^-13?

2019. nov. 22. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Felirhatod tört ablakba is, de közös alapúnál a kitevők összege az eredmény, az első alak amit írtál kitevők szorzása esetén lehetséges.
2019. nov. 22. 18:45
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:
75%

7^-5 * 7^-8 = 7^13. Ez soha nem igaz.

a^b * a^c = a^(b+c), ha a, b, c valós.

(a^b)^c = a^(b*c)

2019. nov. 22. 18:58
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
(-5)+(-8) soha nem lesz +13
2019. nov. 22. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég emlékezni arra a szabályra, hogy azonos alapú hatványokat úgy szorzunk, hogy a kitevőket összeadjuk.

AZaz ^-5 * 7^-8 esetében -5-8=-13 a kitevő, így nyílván a 7^-13 a helyes eredmény.

2019. nov. 22. 20:53