ez alatt azt értem hogy pl 7^-5 * 7^-8 az 7^13 lesz? vagy 7^-13?2019. nov. 22. 18:19
1/4 anonim válasza:
Felirhatod tört ablakba is, de közös alapúnál a kitevők összege az eredmény, az első alak amit írtál kitevők szorzása esetén lehetséges.
2/4 anonymousreview60 válasza:
7^-5 * 7^-8 = 7^13. Ez soha nem igaz.
a^b * a^c = a^(b+c), ha a, b, c valós.
(a^b)^c = a^(b*c)
4/4 anonim válasza:
Elég emlékezni arra a szabályra, hogy azonos alapú hatványokat úgy szorzunk, hogy a kitevőket összeadjuk.
AZaz ^-5 * 7^-8 esetében -5-8=-13 a kitevő, így nyílván a 7^-13 a helyes eredmény.