0,6km/perc hány m/s? Azt tudom, hogy a vátoszám 3,6 (mondjuk km/h-ról m/s-ra szorzunk 3,6-tal) viszont km/percről?


2016. máj. 9. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

ilyenkor írd fel magadnak a papír egyik sarkába, hogy:


km/perc = (1000m/60s) = 50/3(m/s)


vagyis a km/perc váltó száma m/s-ba 50/3


0,6 = 3/5 ---> 3/5*(50/3) = 10(m/s)

2016. máj. 9. 17:20
 2/3 anonim ***** válasza:

10 m/s


Sosem voltam jó a váltószámokban, ezt is logikáztam.


0,6km/perc=600m/60s=10m/s


Nagyon remélem, hogy nem mondtam hülyeséget.

2016. máj. 9. 17:22
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom.
2016. máj. 9. 19:24