2017. dec. 29. 21:29
1/14 anonim válasza:
Attól függ, milyen alakban akarod szorozni őket?
Ha van egy nem komplex számod, akkor mögé írod a komplex részét, ami +0i lesz:
Pl. 5 -> 5+0i
2/14 anonim válasza:
Mit jelent az, hogy nem komplex szám? Kvaternió?
3/14 anonim válasza:
Komplex számok körében a szorzás az összeadásra nézve disztributív, tehát a*(b+c*i)=a*b+a*c*i
4/14 A kérdező kommentje:
5+i10*(0-270) kb ilyen formában van csak nem ilyen egyszerű számokkal, ezt kéne valahogy.
2017. dec. 29. 23:17
5/14 A kérdező kommentje:
Csak igazábol arra lennék kíváncsi hoyg mindkét tagot szorozzam e vagy csak az egyiket
2017. dec. 29. 23:19
6/14 anonim válasza:
Ugyanúgy kell beszorozni, mint ahogyan eddig tanultad; mindenkit mindenkivel.
Csak jelzem, hogy a valós számok is komplexek...
(Aki meg lepontoz, az legyen kedves előadni a hasfájását...)
7/14 A kérdező kommentje:
Nem ugyan az :), amúgy meg én is erre gondoltam csak nem akartam rosszul csinálni úgy hogy egy egyenletben 5-szor kell szorozni és 15 ilyen egyenletet megcsinálni+ átváltogatni oda vissza
2017. dec. 30. 00:14
8/14 A kérdező kommentje:
Upsz felreolvastam a valaszod, abban igazad. Megsem tortent amit az elobb irtam
2017. dec. 30. 00:18
9/14 anonim válasza:
5+i10*(0-270)
Ez 5+10i akart lenni? Az i-t azt mindig a szám után szokás írni, mert ugye nem úgy beszélünk, hogy "plusz í tíz", hanem "plusz tíz í".
Szóval:
5+10i*(0-270) = 5 + 10i*0 + 10i*(-270) = 5-2700i
Ha zárójelben van, akkor:
(5+10i)*(0-270) = 5*0 + 5*(-270) + 10i*0 + 10i*(-270) = -1350-2700i
Tehát nincs ebben semmi extra, ugyanúgy szorzod össze, mint a rendes számokat.
10/14 anonim válasza:
9es: Mivel a komplex számokra nézve a szorzás kommuttatív, ezért teljesen mindegy, hogy i*10 vagy 10*i-t ír. Most az, hogy neked úgy tetszik, az egy dolog. Attól még nincs semmi baj azzal, hogy i*10. Például az euler összefüggést is exp(ix)=cos(x)+i*sin(x) alakban található a legtöbb helyen, és nem exp(xi)=cos(x)+sin(x)*i. Csupán a legtöbb ember számára "szép" az a+bi alak, ha a,b számok, valamint az f+ig alak, ha f,g függvények.