Sándor Márta68 kérdése:

Valakit nagyon szépen megkérhetek, hogy segítsen 3 egyszerű fizika feladatot megoldani?


Nem voltam ott órán, és nem értem Archimédész törvényét.


Így szólnak a feladatok:


1. Egy test térfogata 420m3. Mekkora az általa kiszorított víz stömege és súlya? ( Pvíz=1000kg/m3 ,g=10m/S2)



2. Mekkora felhajtóerő hát egy 2492m3 térfogatú testre, ha a levegő sűrűsége 1,29kg/m3?



Egy 4N súlyú gumilabda térfogata 2 liter.


a) Mekkora felhajtóerő hát a labdára,ha úszik a vízen?


b)Mekkora felhajtóerő hát a labdára, ha teljes egészében a víz alá nyomjuk?


c) Mekkora erővel lehet a labdát víz alatt tartani?



2019. nov. 20. 22:01
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. A kérdés az, mennyi 420 m³ víz tömege.

m = V * ϱ, hajrá!

Fsúly = m * g, hajrá!

.

2. A felhajtóerő a "kiszorított" gáz súlya.

Először számold ki 2492 m³ levegő tömegét!

m = V * ϱ (még mindig), hajrá!

Fsúly = m * g (még mindig), hajrá!

.

3.

a) Ha a labda nyugalmi helyzetben van, akkor a felhajtóerő nyilván ugyanakkora, mint a labda súlya.

b) A felhajtóerő a "kiszorított" víz súlya.

A labda 2 liter vizet szorít ki. 2 liter víz tömege 2 kg.

A súlyt az előző feladatokban látható képlettel tudod kiszámolni.

c) Ha a labdát a víz alatt tartjuk, akkor a rá ható erők kiegyenlítik egymást. Lefelé hat a lbda súlya, és a mi erőnk, felfelé a felhajtóerő. Innen mennie kell.

2019. nov. 20. 22:13