Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új komplex természettudományos...

Új komplex természettudományos tárgy a szakgimnáziumokban befolyásolja a tanárképző szakokat?

Figyelt kérdés

Tanárnak készülök, de most akkor hiába végzem el mondjuk a biológia és kémia tanári szakot vagy esetleg a földtajzot, ha ilyen komplex tárgyat kell tanítani, amibe minden más is benne van (pl fizika is). Ráadásul egy csomó mindent kivettek a tantervből pl: a földrajzosoknak elvileg nem kéne gazdaságföldrajzot tanítani, mert elvileg az nem minősül természettudományos témakörnek. Ilyeneket olvastam.


Mi vár rám, ha elvégzem a tanárit? Vagy addigra megszüntetik ezt a rendszert? Nem akarok feleslegesen tanulni, ha utána nem is azt kell tanítani, amire 6 éven keresztül készültem.


Egyáltalán bevezették ezt már, vagy csak egy terv volt? Ha igen, akkor most mi a helyzet a tanárokkal?


Mi értelme elvégezni mondjuk egy biológia-földrajz tanári szakot, ha utána komlex tantárgyat kell tanítani, amiben fizika meg kémia is van? Vagy megosztanák ezt a tantárgyat a különböző szakos tanárok között?


Ez most kicsit összekavarta a terveimet.



2017. jún. 20. 11:02
1 2
 1/13 Dongaben ***** válasza:
39%
Ennek utána kellene olvasni a megfelelő fórumokon. Sajnos, a mindenkori kormány mindent elkövet, hogy tönkretegye az oktatási rendszert... Szomorúan látom, hogy a mai huszonévesek nagy százaléka nem tud helyesen írni magyarul, illetve számtani alapműveletekkel is gondok vannak.:( A kérdésre válaszolva: Én el tudom képzelni, hogy szándékosan "tudatlan", képzetlen embereket akarnak nevelni. Ezért a tanárokat egyre nehezebb helyzetbe hozzák... De, ez csak magánvélemény.
2017. jún. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Sajnos sikerülni is fog nekik, hogy tönkretegyék...Olvasgattam erről, de nagyon kevés információ van fent az interneten, ezért tettem fel a kérdést. Hátha valaki tud róla valamit.
2017. jún. 20. 11:27
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Azért jöttek ezek be, mert nincs természettudományos tanár.

Amikor a rendszer visszaáll (ha visszaáll), akkor ezt megszüntetik állításuk szerint (szerintem nem fogják).

Ugye a másik módszer az óraszám csökkentése volt. Csökkentették, hogy egy- vagy két tanár is eltudja látni valamilyen szinten a képzését az iskolákban.


Többféle variáció létezik az oktatására a komplexnek. Az országban a gyakorlat, hogy a tanárok felváltva oktatnak, és egyik órán ez van bent, a másikon az.

De! Miután mint írtam nincs tanár rá, így sokszor oktatják a nem szakos tárgyakat is. (tudod ez a szovjet tanár szindróma, amikor a tanár 2-3-4 órai anyaggal van a diák előtt)

(fontos megemlíteni, hogy ezelőtt is rengeteg iskola lépett erre az útra, és úgy alkották meg a pedosz programjukat, hogy a tanárhiányt így pótolhassák- ez leginkább a kistérségekben volt így)

A gyakorlatban ha nincs oktató rá, akkor elolvassák a tankönyvet, megcsinálják a munkafüzetet, esetleg az ofi által készített smart programokat, és már el is repült a 45 perc, amiben sok projekt diákmunka is van, így ezzel is lehet faragni az időt lefelé.


Őszintén szólva így tényleg nincs értelme elvégezni a szakot.


Nyilván a képzés során rengeteg társtudományi területet fogsz tanulni, de csak tanulod, és nem tanítani tanulod.

Szóval erre még nem álltak át a képzési intézmények.

Kicsit korábban vezették be, mint a képzését, és remélem érzed ebben a kétségbeesést, és a logikátlanságot. Na ez fogja végig kísérni a sorsodat.


Pl.:

nincs kidolgozva a gyakornoki képzés, nincs kidolgozva a gyakorlati képzés menete, nem tudni, hogy miből lesz az államvizsga stb stb.


Jelenlegi állás szerint te mint két szakos tanár a következőkből fogsz államvizsgázni:

megcsinálod azt az államvizsgát, amit pl a kémia bsc-sek, ehhez jön az msc tételeknek kb a 60-70%-a, de mivel kétszakos vagy, ezért még jön pl.: a biológia bsc teljesen, és az msc 60-70%-a, de mivel te tanárszakos vagy, ezért erre jön még egy kis pszichológia, és társadalomismeret, meg a szokásos bölcsész töltelék tárgyak, és mivel tanár vagy, ezért még tanításod is lesz.

Szóval te államvizsgán megcsinálsz 2 db bsc vizsgát, 2 db msc vizsgát 60-70%-ban , és még lesz egy kis pedagógia modul tételed, és +tanítás.

(lehetséges, hogy a portfóliódat is be kell majd mutatnod)


A tárgyaid eloszlása is így van. Első három évben megkapod azt amit a bsc-sek, illetve kapsz pedagógiai tárgyakat (pszichológia, szociológia, társadalompedagógia, különböző tréningek, fejlesztő képzések stb stb), ezután választod ki, hogy mire specializálódsz, azaz általánosban- vagy középiskolában akarsz oktatni.

Ha kiválasztottad, akkor jönnek az msc-s tárgyak, illetve elkezdődik a módszertan.

Ezután jön a gyakorlat, de ezt még nem tudni, hogy hogyan működik (még nem volt rá precedens, csak most fog jönni szeptemberben).


Szóval jól gondold, meg hogy kell-e ez neked, vagy sem.


(mielőtt jönne valaki, hogy nem csak ott lehet oktatni, akkor azoknak üzenem, hogy a gimnáziumi képzést csökkentik, egyre kevesebb van belőlük, szépen elfojtják őket- osztályok megszüntetésével-, illetve az egyházi iskolák vannak még, de azok más tészták, ott más nehézségek vannak, és nem a kötelező áhítattal van gond..)



[link]


" Magyarországon nincs olyan pedagógus, aki taníthat ilyen tantárgyat. Nem is tudom, hogyan oldják meg a feladatot a szakiskolákban, a szakközépiskolákban – hogy a régi neveket használjam. Gyakorlatból tudom, az integrált tantárgyat felosztják: most fizika, most kémiaóra lesz. Összeszervezik, de ez olyan távol van az integrációtól, mint Makó Jeruzsálemtől.”"


[link]


"ermészetesen botrányos, hogy a tanév kezdése előtt két héttel jelenjen meg a tanterv, miközben egy tanterv megírása, kipróbálása, bevezetése tíz év a miénknél boldogabb országokban. A tanárok többsége már előre fumigálta az egész koncepciót. A természettudományos tárgyakat tanítók között ugyanis a komplex természettudomány (az államtitkár által is emlegetett science) vörös posztónak, a szakmaiatlanság csúcsának, rejtett óraszámcsökkentésnek tartják."

2017. jún. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezért vagyok kétségbeesve. Egyre nagyobb a káosz...
2017. jún. 20. 12:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Máshogy kellett volna megoldani a természettudományos tanár hiány problémát.
2017. jún. 20. 12:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi lett volna szerinted a megoldás?
2017. jún. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Bárcsak tudnám. Csak abban vagyok biztos, hogy nem így kellett volna, mivel most az a kevéske ember is elbizonytalanodik, aki jelentkezni szeretett volna.
2017. jún. 20. 15:51
 8/13 Dongaben ***** válasza:
58%
A politikát kihagyva. Szerintem maradhatott volna minden a régiben, mint az "Átkosban"... Azért...nem minden volt rossz! "Hülyék teremnek maguktól, nem kell locsolni..." Idézet Thomas Nicols-tól...
2017. jún. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Komplex ttud egyelőre csak szakgimnáziumokban, szakközepekben van, ott is csak az első (9.) évben. A többiben egy ttud tárgyat tanulnak a "szaknak megfelelően"... Gimnáziumokban/ált. iskolákban én nem hallottam róla, hogy terveznék a bevezetését. A komplex ttudban valóban nincs gazdaságföldrajz, ahogy rendszerező szerves kémia, és sok más anyag sem! Közép és általános iskolákban is lehetőség volt rá korábban, hogy így oktassák a tárgyakat, nem értem ezt miért felejtette el mindenki... Még érettségi is van belőle minden szezonban. Szóval csak kicsit járatosabbnak kellett volna lenniük.

A tanári szakok ugyanúgy indulnak, mint eddig.

Arról lehet vitatkozni mi volt a kormány célja, de ezt max ők tudják...

Először a szakot kellett volna léttehozni, majd az első végzettekkel kipróbálni pár iskolában, majd bevezetni a kötelező ttud érettségit, és tesztelni mi a jobb!

Én egyébként amellett vagyok, hogy legyen kötelező a (közép) ttud minden* gimnazistának, pl 11. után, persze az anyag "töredéke", ahogy a fent is említett ttud érettségun (alap tv-ek/jelenségek magyarázata). Persze mindezt a tantervhez igazítva, ugyanis eddig is minden ttud tárgy max 3 évig tartott.( Sajnos nagyon el vannak hanyagolva ezek a tárgyak. Ami ebben a korban szerintem megengedhetetlen! És gondoljunk arra, hogy a humán érettségiket végig kell nyomni a reálosoknak, akiket meg a humán tárgyak érdekelnek bátran félvállról vehetik a ttud tanulást, erről is tudnék mesélni... Meg a sok hülye tárgy, ami elveszi az órákat (filozófia, művtöri, társadalomismeret, etika, mindennapos tesi, és még kitudja milyen baromságok). Nem lenne ezekkel baj, de ebbe a formában (30++ óra egy héten) nem jók, és szerintem se kéne bent lenni 30 h-nál többet, ugyanis ez a "plusz" idő csak látszólag, vagy talán még úgy se, telik tanulással...)


Jelenleg a tanárok közt megosztva megy a komplex ttud a legtöbb helyen, és egy óriási katasztrófa...



*kivéve azokat, akik egy ttudból emelt szinten érettségiznek

2017. jún. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Dongaben ***** válasza:
55%
Azért furcsa, hogy az egyik legszebb hivatást teszik lehetetlenné...
2017. jún. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!