Hol van ennek a szélsőértéke?


Ti ezt hogy vezetnétek le? Ez volt a mai dogában... és szeretném tudni, hogy más hogy csinálná meg.


e^-x


Előre is kösziii



2019. nov. 18. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Például úgy, hogy deriválod;


[(e^(-x)]' = -e^(-x)


Ha valahol szélsőértéke van, akkor ott vagy nem differenciálható (ami láthatóan nem igaz), vagy a derivált értéke 0, tehát:


-e^(-x)=0, ennek pedig nincs valós megoldása, tehát az eredeti függvénynek nincs szélsőértéke.


Ennél egyszerűbben is megoldható. Kellene tudni, hogy milyen szinten vagy.

2019. nov. 18. 18:51
 2/3 anonim ***** válasza:
31%
Ott van szélső érték, ahol az első derivált 0.
2019. nov. 18. 19:30
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez deriválni sem kell. Lehet látni ránézésre a fv.képét, elemi függvényről van szó ugyanis. Mellesleg elég középiskola 2. osztályára visszaemlékezni, onnan tudjuk hogy Az exponenciális fv. szigorúan monoton, és ez a teljes értelmezési tartományra igaz, azaz x€(-inf, +inf). Így nem létezik szélsőérték. Ami létezik és véges az a +végtelenben vett határérték, mert ott ugye 0-ba tart a függvény.
2019. nov. 18. 20:12