6-5+1=



Én úgy gondolom, hogy nulla, mert 5+1 az 6

6-6 az nulla .


Műveleti sorrend!


Vagy nincs igazam?


2018. febr. 10. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. A műveleti sorrend összeadás és kivonás esetében csupán annyi, hogy sorban kell haladni. Tehát 6-5=1 és 1+1=2. Az eredmény abban az esetben lenne nulla, ha így nézne ki az egyenlet: 6-(5+1). Itt ugye a zárójelbe tett résszel kell kezdeni.

Az összeadás és a kivonás egyenrangú, valamint a szorzás és az osztás is. A szorzást és az osztást viszonz előbb kell elvégezni, mint az összeadást és a kivonást. Remélem így egyértelmű. :)

2018. febr. 10. 09:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Akkor lenne igazad, ha az 5+1 zárójelben lenne.
2018. febr. 10. 09:42
 3/6 anonim ***** válasza:

6-5+1=2

Ha nincs zárójel akkor az előjel csak a közvetlenül utána lévő számra vonatkozik.


6-(5+1)=0 a kérdező erre gondolt szerintem.

2018. febr. 10. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Menjünk vissza dedóba: Van 6 tojásod az asztalon. Elveszel belőle 5 tojást és a maradék mellé leteszel 1 tojást. Hány tojás van az asztalon?
2018. febr. 10. 19:07
 5/6 anonim ***** válasza:

"Én úgy gondolom, hogy nulla, mert 5+1 az 6"


Ez már csak azért sem igaz, mert oda "-5" van írva, nem pedig plusz öt.

2018. febr. 10. 19:09
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyes megoldás; 2
2018. febr. 11. 12:45