Mi az eredménye ennek a rövid matekfeladatnak?


[link]


Köszönöm előre is!


2018. febr. 13. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a feladat biztosan így van írva? Nekem úgy tűnik, mintha jelölések lennének keverve.
2018. febr. 13. 15:14
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, így van írva.
2018. febr. 13. 15:20
 3/6 anonim ***** válasza:
azt lehet tudni hogy első fokú a függvény vagy sem ? mert ha igen nem olyan nehéz .
2018. febr. 13. 16:47
 4/6 A kérdező kommentje:
3.: Passz. Egyik haverom küldte nekem. Gondoltam segítek neki, és megkérdezem itt a megoldást.
2018. febr. 13. 18:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltételezzük akkor hogy első fokú.

ha helyettesitünk x-->1 ==> f(2)=4

x-->4/3 ==> f(4)=5.


===> 2a+b=4

4a+b=5

===> a=1/2, b=3

tehat f(x)=1/2x+3 => x=2f(x)-6 ==>f^-1(x)=2x-6

2018. febr. 13. 21:05
 6/6 A kérdező kommentje:
5.-ös, nagyon szépen köszönöm! Elküldtem neki, sokat segítettél. Ha megnevezi pontosabban, hogy elsőfokú-e, akkor esetleg kitudnád javítani?
2018. febr. 13. 22:06