cosinus/cotangens? (cos/ctg?)
Én erre jutottam, de nem biztos, hogy jó.
2019. nov. 17. 18:16
1/6 anonim válasza:
cos/ctg is jó.
s mivel ctg=1/tg ---> sin=cos*tg
2/6 anonim válasza:
Igen a cos/ctg jó bár egy dolgot megjegyeznék. Az k*pi (k egész) alakú szögek esetén a szinuszát értelmezzük, de a ctg(k*pi)-t nem így ilyen esetben ezzel nem tudod kifejezni.
3/6 anonim válasza:
Mivelhogy
sin(x)/cos(x) = tg(x),
szorzás után
sin(x) = cos(x) * tg(x),
de mivel tg(x)=1/ctg(x), ezért
cos(x) * tg(x) = cos(x) * 1/ctg(x) = cos(x)/ctg(x),
tehát sin(x) = cos(x)/ctg(x).
4/6 anonim válasza:
Ahol pedig megszüntethető szingularitása van ennek a hányadosnak, ott meg kell szüntetni. De ezek nevezetes szögek, úgyhogy tudnod kell, hogy ott minek kell lennie az értéknek.
5/6 anonim válasza:
sin(x)=sin(x)/1=sin(X)/sqrt((sin(x))^2+(cos(x))^2))=1/sqrt(1+(ctg(x)^2)