A sinus szögfüggvényt hogy lehet kifejezni más szögfüggvények hányadosaként?


cosinus/cotangens? (cos/ctg?)

Én erre jutottam, de nem biztos, hogy jó.



2019. nov. 17. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

cos/ctg is jó.

s mivel ctg=1/tg ---> sin=cos*tg

2019. nov. 17. 18:26
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a cos/ctg jó bár egy dolgot megjegyeznék. Az k*pi (k egész) alakú szögek esetén a szinuszát értelmezzük, de a ctg(k*pi)-t nem így ilyen esetben ezzel nem tudod kifejezni.
2019. nov. 17. 18:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivelhogy


sin(x)/cos(x) = tg(x),


szorzás után


sin(x) = cos(x) * tg(x),


de mivel tg(x)=1/ctg(x), ezért


cos(x) * tg(x) = cos(x) * 1/ctg(x) = cos(x)/ctg(x),


tehát sin(x) = cos(x)/ctg(x).

2019. nov. 17. 18:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahol pedig megszüntethető szingularitása van ennek a hányadosnak, ott meg kell szüntetni. De ezek nevezetes szögek, úgyhogy tudnod kell, hogy ott minek kell lennie az értéknek.
2019. nov. 18. 16:34
 5/6 anonim ***** válasza:
sin(x)=sin(x)/1=sin(X)/sqrt((sin(x))^2+(cos(x))^2))=1/sqrt(1+(ctg(x)^2)
2019. nov. 19. 14:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Hegyesszögek esetében,
2019. nov. 19. 14:35