Asdfghjklpoiuztre kérdése:

1260 - nak hány osztója van?


2019. nov. 14. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
végtelen számú.
2019. nov. 14. 11:13
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link] A pdf végén van a megoldás egy szűkszavú magyarázattal.


Az 1260 osztói: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 20, 21, 28, 30, 35, 36, 42, 63, 70, 84,

90, 105, 126, 140, 180, 210, 252, 315, 420, 630, 1260.

2019. nov. 14. 11:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

1260=2×2×3×3×5×7=2^2 × 3^2 × 5^1 × 7^1


Ha mindegyik hatványkitevőt növelex eggyel majd összeszorzod őket akkor megkapod az osztók számát. Azaz

(2+1)×(2+1)×(1+1)×(1+1)=3×3×2×2=36 db osztója van a 1260-nak.

2019. nov. 14. 12:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2019. nov. 14. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

1 vagyok

mik az osztás feltételei? végtelen tizedestörtig mehetünk, egyaránt az osztó esetében, mint az eredmény esetében!

2019. nov. 14. 21:02
 6/6 anonim válasza:
100%
Most már eggyel több osztója van, mert én is elosztottam :)
2019. nov. 16. 12:15