Hajer kérdése:

Tudna segíteni nekem valaki az alábbi feladat kiszámításában? -Hány g sót nyerhetünk a Holt-tenger vizének 1 dm3-ből a víz elpárologtatása után, ha annak tömege 1,20 kg, sótartalma 30 tömegszázalék?

2019. ápr. 3. 19:51
 1/1 anonim ***** válasza:
91%

Ha a tömegkoncentrációt megszorzod a tömeggel, akkor éppen az oldott anyag tömegét kapod:

cm = m(oldottanyag)/m(oldat) --> m(oldottanyag) = m(ooldat)*cm.

(Arra figyelj, hogy a % az szoroz 1/100-zal, tehát cm = 30% = 30/100 = 0,3.)

2019. ápr. 3. 20:19