Határérték számítás.

Melyik jó?

Az első, a második, vagy mindkettő?:)

[link]



2019. nov. 12. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő ugyanaz, úgyhogy mindkettő jó, csak az 1. nincs befejezve.


x/1 = x


A lim-et minden egyenlőségnél illik kiírni:


lim (x^2-9x)/(x-9) = lim x*(x-9)/(x-9) = lim x = 9

2019. nov. 12. 13:25
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha behelyettesítenénk a 9-et akkor felül 0 lenne, tehát mindenképp a 0-hoz tart. És mivel pontosan a 9-et sose éri el az x, csak közelít hozzá valamelyik irányból, a nevezőben az x-9, sosem lesz 0, tehát ez a megoldás.
2019. nov. 12. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, elnéztem valamit, tényleg az lesz a végén, hogy lim x = 9.
2019. nov. 12. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első nem határérték és mivel aláhúztad, mint végeredmény, ezért hibásnak tekintendő. Ott még lett volna egy lépés, hogy behelyettesíted a "9"-et és kijött volna ott is, hogy 9/1 a határérték (ami 9).
2019. nov. 12. 21:14