Ha berakom a kalkulátorba akkor az ln-be 3x-2-őt rak nem 6x-4-et. Ez miért lehet?
2018. dec. 5. 21:00
1/3 anonim válasza:
Mert log(6x-4)=log(2(3x-2))=log(2)+log(3x-2), és log(2) csak egy konstans.
2/3 anonim válasza:
Hát igen, mindig mondják, hogy a primitív függvény egy konstans erejéig határozatlan. Érdemes tudni, hogy pl. más-más integrálási módszerek esetén adódhatnak különböző alakú konstansok.
A lényeg úgyis akkor lesz, amikor az integrál eredményében egy diffegyenlet általános megoldását látod, és a konstans értékét valamilyen kezdeti vagy peremfeltételből határozod meg. (persze ami az unicitás-tételeknek is megfelel).
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm így már teljesen egyértelmű! Ez nem jutott eszembe.
2018. dec. 5. 22:23