2019. okt. 25. 18:04
1/3 anonim válasza:
Mivel gáz halmazállapot, így Avogadro törvénye szerint a térfogatok a mólokkal arányosak. V1/n1 = V2/n2. Vagyis 4,5-szer nagyobb a moláris tömege az oxigénnél az olefinnek, amit elégettünk. M (O2) = 32 g/mol => M (olefin) = 144 g/mol. Ehhez a legközelebb a C10H20 áll a 140 g/mol-jával.
2/3 A kérdező kommentje:
A javítókulcsban C3H6 szerepel.
2019. okt. 26. 10:49
3/3 anonim válasza:
Egyenlet:
1 CnH2n + (3n/2) O2 = n CO2 + n H2O
Mivel a térfogat arányos az anyagmennyiséggel, ezért
3n/2 = 4,5
3n = 9
n= 3
A keresett olefin a C3H6.