Ferdén, 45◦
-os szögben 25 m
s
kezd®sebességgel elhajított test hol van 4 másodperc múlva? Hol
ér talajt?
2019. okt. 19. 18:51
2/2 anonymousreview60 válasza:
A hajítási idő: t_h = 2*v_0*sin(45°)/g = kb. 2*25*(1/gyök(2))/10 = 5/gyök(2) = kb. 3,536 s => 4s-nál már nyugalomban lesz.
A hajítás távolsága: d_h = v_0^2*sin(2*45°)/g = 25^2*1/10 = 62,5 m