Valaki megcsinálná nekem ezt a fizika feladatot?


Ferdén, 45◦

-os szögben 25 m

s

kezd®sebességgel elhajított test hol van 4 másodperc múlva? Hol

ér talajt?



2019. okt. 19. 18:51
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:
2019. okt. 19. 20:22
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:

A hajítási idő: t_h = 2*v_0*sin(45°)/g = kb. 2*25*(1/gyök(2))/10 = 5/gyök(2) = kb. 3,536 s => 4s-nál már nyugalomban lesz.

A hajítás távolsága: d_h = v_0^2*sin(2*45°)/g = 25^2*1/10 = 62,5 m

2019. okt. 20. 12:03