Matekosok! Számtani sorozatok dolgozat holnap. Miért jött ki ebben a videóban 780?


A videót 6:20 -tól nézzétek.


LINK: https://www.youtube.com/watch?v=0UrDhoqPl5Y


Eléggé nehéz anyagrész, lehet ma még fel fogok tenni egy tucat kérdést, mert nem szeretnék egyest kapni így érettségi előtt fél évvel. Nem kedvencem a matek, nézzétek el nekem.



2019. okt. 15. 18:03
 1/3 A kérdező kommentje:

Köszi, közben rájöttem, hogy a videóban beszélő hölgyike sok helyen hibázott, beleolvastam a kommentekbe.

Bocsi a kérdésért.

2019. okt. 15. 18:12
 2/3 anonim ***** válasza:

Sn = n/2* (a1+an) a helyes képlet


S39 = 39/2 * (1+77) = 1521

2019. okt. 15. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:
Megtaláltam aztán a kommentek között, azért köszi.
2019. okt. 15. 23:16