Mi a megoldása a következő feladatnak?


Csak a definíció alapján végezzük el a következő műveleteket.


a)2.cos 0°+3.sin 90°+4.cos 180°

b)5.sin 270°-2.cos 0°+3.sin 90 °

c)sin 45°.cos 45°.sin60°.cos 60°

d)sin 135°.cos225°. sin 300°.cos 120°

e)cos 180°.sin 270°+sin 90°.cos 360°


Légyszíves segítsetek benne.



#házi #matematika #feladat. Szinusz. Koszinusz. Sürgős
2019. okt. 10. 06:46
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Csak meg kellene tanulnod a nevezetes szögek szinusz és koszinusz értékeit, meg néhány azonosságot.

Vagy meg is nézheted a függvénytáblában.

[link]

62. oldal alsó táblázat és 90. oldal felső táblázat.

2019. okt. 10. 13:37
 2/3 A kérdező kommentje:
Légyszíves vezesd le. Megtanultam de nem tudom használni.
2019. okt. 10. 15:02
 3/3 anonim ***** válasza:
a) 2*1 + 3*1 + 4*(-1) = 2+3-4 = 1
2019. okt. 10. 19:59