Csak a definíció alapján végezzük el a következő műveleteket.
a)2.cos 0°+3.sin 90°+4.cos 180°
b)5.sin 270°-2.cos 0°+3.sin 90 °
c)sin 45°.cos 45°.sin60°.cos 60°
d)sin 135°.cos225°. sin 300°.cos 120°
e)cos 180°.sin 270°+sin 90°.cos 360°
Légyszíves segítsetek benne.
2019. okt. 10. 06:46
1/3 anonim válasza:
Csak meg kellene tanulnod a nevezetes szögek szinusz és koszinusz értékeit, meg néhány azonosságot.
Vagy meg is nézheted a függvénytáblában.
62. oldal alsó táblázat és 90. oldal felső táblázat.
2/3 A kérdező kommentje:
Légyszíves vezesd le. Megtanultam de nem tudom használni.
2019. okt. 10. 15:02
3/3 anonim válasza:
a) 2*1 + 3*1 + 4*(-1) = 2+3-4 = 1