Számitsa ki, hany kg riszt kell veteleznie a konyhanak, ha 120 adag koretet keszitenek, egy adagban 16dkg parolt rizst talalnak, melynek elkeszitese soran a tisztitasi veszteseg 0,4%, a tomegnivekedes 210%?
5,945kg jott ki valasznak. Jol szamoltam?
#vendgazdgyakorlat
2019. szept. 27. 08:00
2/2 anonymousreview60 válasza:
#1 elgépelte.
Kérdező, tanulj meg gondolkodni!:
1. Kiszámolod a felszolgált mennyiséget: n *adag = 120*0,16 kg = f
2. Ebből a párolatlant: f/2,1 = p (ti. a párolással nőtt a tömeg)
3. Ebből a tisztítatlant: p/(1-0,004) = t (ti. a tisztítással csökkent a mennyiség)
t = 120*0,16/((1-0,004)*2,1)=9,179 kg