Számitsa ki, hany kg riszt kell veteleznie a konyhanak, ha 120 adag koretet keszitenek, egy adagban 16dkg parolt rizst talalnak, melynek elkeszitese soran a tisztitasi veszteseg 0,4%, a tomegnivekedes 210%?

5,945kg jott ki valasznak. Jol szamoltam?



#vendgazdgyakorlat
2019. szept. 27. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
120x0,16x(1-0.04)/2.1=8.777
2019. szept. 27. 08:52
 2/2 anonymousreview60 ***** válasza:
70%

#1 elgépelte.

Kérdező, tanulj meg gondolkodni!:

1. Kiszámolod a felszolgált mennyiséget: n *adag = 120*0,16 kg = f

2. Ebből a párolatlant: f/2,1 = p (ti. a párolással nőtt a tömeg)

3. Ebből a tisztítatlant: p/(1-0,004) = t (ti. a tisztítással csökkent a mennyiség)

t = 120*0,16/((1-0,004)*2,1)=9,179 kg

2019. szept. 27. 18:05