Egy cserép 40m magasból leesik. Mennyi idő alatt ér talajt?


Sziasztok!

Nagyon kellenének ezeknek a feladatoknak a megoldásai (levezetéssel).Aki megoldja annak örök hálával tartozom!


1.)Egy cserép 40m magasból leesik.Mennyi idő alatt ér talajt?

Mekkora sebességel ér talajt?


2.)Egy testet vízszintesen hajítunk el 23m/s sebességgel és 2s múlva ér talajt.

a)Milyen magasról hajítottukel?

b)Mekkora sebességel csapódik be?

c)Milyen messze van a becsapódáskor a test a kezdőponttól?


3.)Egy testet függőlegesen lefelé hajítunk 12m/s kezdősebességgel 100m magasról. Töltsd ki az alábbi táblázatot!


t(s) 0 1 2 3

v(m/s)

s(m)

h(m)



2019. szept. 26. 18:59
 1/2 anonim ***** válasza:
87%

1.példa: A cserép mozgása egyenesvonalú, egyenletesen változó mozgásnak tekinthető.

Ilyenkor érvényes a négyzetes úttörvény:


h=g*t^2/2. Itt h=függőleges irányú megtett út (a magasság),

g=gravitációs állandó:9,81m/s^2, közelítve 10m/s^2, t=az eltelt idő.


Az időre rendezve az összefüggést: t=gyök(2*h/g). Behelyettesítesz, beírod zsebszámolóba.


Érted?


"Aki megoldja annak örök hálával tartozom!"


Mit jelentsen ez? Miben tudnál segíteni?

2019. szept. 26. 19:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Thx
2019. szept. 26. 19:58