Két, egymástól 5,2 m távolságra lévő Q1 és Q2 töltéssel rendelkező fémes test között 0,574 N nagyságú taszító erő hat. A testeket összeérintjük, majd visszahelyezzük eredeti pozíciójukba. Mekkora a Q1 (vagy a Q2) töltés nagysága coulomb egységekben kifejezve, ha a visszahelyezés után 6,005 N nagyságú erő hat a testek között? A válaszokat előre köszönöm!2019. szept. 15. 09:11
1/3 anonim válasza:
Az elég, hogy az összeérintéstől egyforma lesz a töltés mindkettőn?
2/3 anonymousreview60 válasza:
2-ismeretlenes egyenletrendszert kell megoldani.
A távolság: r = 5,2 m
Az elektromos állandó: k = 1/(4*pi*epszilon_0)
1. egyenlet: k*Q1*Q2/r^2 = 0,574 N
Az összeérintéskor a töltések kiegyenlítődnek, emiatt az eredeti pozícióba visszakerülő töltések közötti erő:
2. egyenlet: k*((Q1+Q2)/2)^2/r^2 = 6,005 N
3/3 A kérdező kommentje:
Igen,Igen gondoltam kétismeretlenes lesz csak nem voltam biztos. Nagyon köszönöm ment a zöld kéz!
2019. szept. 15. 12:30