a=(-2/3)*(-2/3)*(-2/3)2019. szept. 10. 19:56
1/3 A kérdező kommentje:
Tört szorzása törttel, de másképp nem tudtam leír i ide.
2019. szept. 10. 19:58
2/3 anonim válasza:
A számlálókat a számlálókkal, a nevezőket a nevezőkkel szorzod.
Általánosan:(a/b)*(c/d)=(a*c)/(b*d)
3/3 anonim válasza:
1. Triviálisan: felírod hatványként, majd alkalmazod rá a tanult azonosságot:
= (-2/3)^3 = (-2^3)/(3^3) = -8/27
2. Általános iskolás módszert alkalmazod rá: Törtet törttel úgy szorzunk, hogy nevezőt a nevezővel, számlálót a számlálóval szorozzuk:
= [(-2)*(-2)*(-2)]/(3*3*3) = -8/27
Mindkettőt csinálhatod úgy is, hogy először meghatározod a végeredmény előjelét:
-(2^3)/(3^3) = ...
-(2*2*2)/(3*3*3) = ...