a=(-2/3)*(-2/3)*(-2/3)
2019. szept. 10. 19:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Tört szorzása törttel, de másképp nem tudtam leír i ide.
2019. szept. 10. 19:58
 2/3 anonim ***** válasza:

A számlálókat a számlálókkal, a nevezőket a nevezőkkel szorzod.

Általánosan:(a/b)*(c/d)=(a*c)/(b*d)

2019. szept. 10. 20:06
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Triviálisan: felírod hatványként, majd alkalmazod rá a tanult azonosságot:

= (-2/3)^3 = (-2^3)/(3^3) = -8/27


2. Általános iskolás módszert alkalmazod rá: Törtet törttel úgy szorzunk, hogy nevezőt a nevezővel, számlálót a számlálóval szorozzuk:

= [(-2)*(-2)*(-2)]/(3*3*3) = -8/27


Mindkettőt csinálhatod úgy is, hogy először meghatározod a végeredmény előjelét:

-(2^3)/(3^3) = ...

-(2*2*2)/(3*3*3) = ...

2019. szept. 10. 20:15