Mi csak úgy tanultuk hogy W=F*s

Feladat:Számítsuk ki az a munkat,amelyet a súlyemelő a 150 kg tömegű súly 2,2 m magasra emelése közben végez.

Előre is köszi a segítséget.



2019. szept. 9. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
m*g*h, g=9,81 m/s^2
2019. szept. 9. 18:26
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most is jó a W=F*s képlet. Az F erő a gravitációs erőt jelenti (m*g), s pedig az elmozdulást, amit függőleges esetben h-val szoktak jelölni.


Ebből adódik a W=m*g*h formula, amit #1 is mondott. Hogy g-re milyen közelítést használtok, az már részletkérdés.


A fizikai háttér, amit még érdemes megjegyezni, hogy ne vesszünk el a képletek között:

A súlyemelő a nehézségi erőtér ellenében végez munkát, erre a munkavégzésre vonatkozik a fönti összefüggés.

A fenti összefüggés az erőtér homogenitását feltételezi és felhasználja, hogy az erőtér potenciálos.

2019. szept. 9. 19:15
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget
2019. szept. 9. 22:44