A megoldás menetét írd le! Egy osztályban 36 gyerek van 8-cal több a fiú mint a lány. Hány fiú és hány lány van az osztályban?

Sziasztok! Kellene a segítség, házifeladatban. A kérdést fent látható. Szerintem 28 a válasz de sajnos nem tudom :/

2019. szept. 8. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

36=l+f


f=l+8


36=l+l+8


l=14

f=22

2019. szept. 8. 17:51
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Van 36 gyerek. Jelöljük a fiúkat x-szel, így mivel 8-cal kevesebb lány van, ezért az egyenlet a következő:


x+x-8=36


2x-8=36

2x=44

x=22


A lányok száma pedig 14.

2019. szept. 8. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(36-8):2=14 lány és 14+8=22 fiú. Nem tudom hányadikos vagy, de ez egy másodikos-harmadikos szintű feladat.
2019. szept. 8. 23:40
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

Mi a 28?

KÉT kérdést tesz fel: a fiúk számát, és a lányok számát. Tehát a válasz KÉT szám, nem egy!


2x + 8 = 36

2x = 28

x = 14


14 lány és 22 fiú van.

2019. okt. 8. 01:36