Sziasztok! Kellene a segítség, házifeladatban. A kérdést fent látható. Szerintem 28 a válasz de sajnos nem tudom :/2019. szept. 8. 17:48
2/4 anonim válasza:
Van 36 gyerek. Jelöljük a fiúkat x-szel, így mivel 8-cal kevesebb lány van, ezért az egyenlet a következő:
x+x-8=36
2x-8=36
2x=44
x=22
A lányok száma pedig 14.
3/4 anonim válasza:
(36-8):2=14 lány és 14+8=22 fiú. Nem tudom hányadikos vagy, de ez egy másodikos-harmadikos szintű feladat.
4/4 anonim válasza:
Mi a 28?
KÉT kérdést tesz fel: a fiúk számát, és a lányok számát. Tehát a válasz KÉT szám, nem egy!
2x + 8 = 36
2x = 28
x = 14
14 lány és 22 fiú van.