Vica1333 kérdése:

Reciprokát hogy számolunk vminek?

pl 1/ 2( egy ketted ) reciproka, vagy 0,3 reciproka, 1,75 reciproka, ..?

#házi feladat #mataematika
2019. szept. 7. 07:33
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
X reciproka 1/X, tehát például 1/2 reciproka 1/(1/2)=2, 0,3 reciproka 1/0,3=10/3, 1,75 reciproka 1/1,75=1/(7/4)=4/7.
2019. szept. 7. 07:42
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy szám és a reciproka szorzata mindig 1.


Az 1/2 reciproka 2.


Gyakorlatilag legkönnyebben úgy lehet előállítani, hogy a tört alakban a számlálót és a nevezőt megcseréled.


Egész számoknál úgy veszed, hogy a nevező 1.

Pl 20 reciproka 1/20.

2019. szept. 7. 07:42
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Egy számnak a reciproka az a szám, amivel ha összeszorzod, az eredmény egy lesz.


A legkönnyebb módszer: felírod tört alakban, és felcseréled a számlálót a nevezővel.


Vagy: az egyet elosztod a számmal, aminek a reciprokát akarod venni.

2019. szept. 7. 07:43