Valaki levezeti nekem ezt a fizika feladatot?


8 m magasságból vízszintesen 15 ms

kezdősebességgel elhajított testnek mennyi a sebessége 1

másodperc múlva?



2019. szept. 2. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lehet a kezdosebessege miliszekundum?
2019. szept. 2. 14:03
 2/4 A kérdező kommentje:
m/s bocsi
2019. szept. 2. 14:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egyszerű Pitagorasz tétel:


v=gyök[v0^2+(g*t)^2].


De még kell ellenőrizni gyök(2h/g)>t=1s. Ha ez nem teljesülne, akkor korábban mint 1s ér talajt a test. Ha speciálisan gyök(2h/g)=t=1s akkor a keresett sebesség energiamegmaradásból is kényelmesen felírható u.is

g*h+v0^2/2=v^2/2 miből v=gyök[2*g*h+v0^2] adódik.

2019. szept. 2. 15:57
 4/4 Tom Benko ***** válasza:

Persze, egyenest a pincébe.

A testnek van egy vízszintes sebességkomponense meg egy függőleges. A vízszintest tudod, a függőleges számolható hetedik osztálytól, az eredő nyolcadiktól. Ügyesen rajzolj.

2019. szept. 3. 10:39