8 m magasságból vízszintesen 15 ms
kezdősebességgel elhajított testnek mennyi a sebessége 1
másodperc múlva?
2019. szept. 2. 13:40
1/4 anonim válasza:
Hogy lehet a kezdosebessege miliszekundum?
2/4 A kérdező kommentje:
m/s bocsi
2019. szept. 2. 14:06
3/4 anonim válasza:
Ez egyszerű Pitagorasz tétel:
v=gyök[v0^2+(g*t)^2].
De még kell ellenőrizni gyök(2h/g)>t=1s. Ha ez nem teljesülne, akkor korábban mint 1s ér talajt a test. Ha speciálisan gyök(2h/g)=t=1s akkor a keresett sebesség energiamegmaradásból is kényelmesen felírható u.is
g*h+v0^2/2=v^2/2 miből v=gyök[2*g*h+v0^2] adódik.
4/4 Tom Benko válasza:
Persze, egyenest a pincébe.
A testnek van egy vízszintes sebességkomponense meg egy függőleges. A vízszintest tudod, a függőleges számolható hetedik osztálytól, az eredő nyolcadiktól. Ügyesen rajzolj.